2020 rok zdecydowanie należał do tych wszystkich firm oferujących usługi online. Ogromnym powodzeniem cieszyły się choćby legalne kasyno jak i serwisy streamingowe. Nie można jednak zapominać o tym, że wielka popularność i pieniądze związane są z rynkiem mobilnym. Właśnie się dowiedzieliśmy, że Pokemon Go w tym roku osiągnęło już ponad miliard dolarów dochodu!

Wielki sukces Pokemonów

Według najnowszych danych dostarczonych przez Sensor Tower mobilna gra między styczniem a październikiem tego roku wygenerowała zysk ponad miliard dolarów! I to mówimy o okresie, gdzie przez pewien czas panowała w wielu krajach kwarantanna, zakaz wychodzenia z domu. Rekordowy wynik jest między innymi związany z pewnymi zmianami wprowadzonymi przez producenta gry. Otóż w czasie pandemii stworzono kilka nowych funkcji, które umożliwiają graczom korzystanie z wybranych funkcji bez wychodzenia z domu. W wyniku tego możliwe było choćby łapanie nowych stworków bez konieczności opuszczania mieszkania czy domu. Do tego dochodzi oczywiście gwałtowny rozwój w tym roku usług mobilnych. Przyjmuje się, że od początku funkcjonowania gry, jej użytkownicy wydali ponad 4,2 miliarda dolarów. Już w pierwszym roku gra zarobiła aż 832 miliony dolarów. W 2017 nastąpił spory spadek aż o -29% do kwoty 589 milionów, jednak później firma Niantic notowała tylko wzrosty. Kolejno 2018 – 828 milionów, 2019 – 902 miliony i teraz w 2020 – miliard, gdzie kwota ta jeszcze urośnie do końca grudnia.

Według podanych danych, na największe wpływy Pokemon Go może liczyć z rynku amerykańskiego, gdzie gracze z USA wydali do tej pory ponad 1,5 mld dolarów! W dalszej kolejności jest Japonia z 1,3 mld dolarów. Razem stanowią aż 67,6% ogólnych przychodów dla twórców gry. Jak zatem widać, dwa główne rynki zdominowały grę, co sprawia, że Pokemon Go może wciąż liczyć na spore przychody mimo tego, że produkcja ta obecna jest już od 2016 roku. Niewątpliwie jest jednym z największych fenomenów w historii gier mobilnych, a wszystko na to wskazuje, że jeszcze przez wiele lat może przynosić swoim twórcom całkiem dobry zarobek, o którym mogą tylko pozazdrościć inni potentaci z branży.

Nowości w Pokemon Go

Oczywiście twórcy Pokemon Go dbają o stałe zainteresowanie ze strony graczy. Dlatego też regularnie w każdym miesiącu pojawiają się Community Day związane z konkretnym pokemonem. W listopadzie przygotowano aż 2 takie wydarzenia. To jednak nie wszystko, albowiem regularnie pojawiają się także wydarzenia związane ze świętami, jak choćby Halloween, gdzie pojawił się po raz kolejny boss – Darkrai.

Już w połowie roku w ramach testów firma wprowadziła do gry dwie nowe funkcje: Reality Blending oraz Pokéstop Scanning. W przypadku Reality Blending pokemony w przeciwieństwie do dotychczasowej opcji będą mogły częściowo lub w całości chować się za obiektami w naszej kamerze jak: drzewa, budynki, ławki, słupy. Pokéstop Scanning z kolei pozwoli na przesyłanie wideo miejsc, gdzie można znaleźć Gymy i PokéStopy. W ten oto sposób można skuteczniej poprawić mapę świata. To jednak nie koniec nowości. Coraz częściej mówi się o tym, że zwiększony zostanie maksymalny limit poziomu gracza. Obecnie jest to dla wielu wręcz niebotyczny 40. level. Najbardziej zaangażowani gracze już go osiągnęli i tracą motywację do dalszej gry. Dlatego też myśli się o wprowadzeniu wyższych poziomów i nowych zadań dla graczy.

Poprzedni artykułTypuj Ligę Mistrzów i Ligę Europy i wygrywaj więcej u bukmachera STS
Następny artykułBukmacher Fortuna rozdaje bonusy na Turniej Czterech Skoczni
Darmowe promocje bukmacherskie do najlepszych bukmacherów online. Bonusy na start i bez depozytów. opisy i opinie o legalnych bukmacherach w Polsce. Legalne zakłady sportowe online.