Zakłady bukmacherskie coraz częściej możemy spotkać przy okazji reklam imprez sportowych. Firmy angażują się w ten sektor celowo, poszukując stale nowej grupy odbiorców. Oprócz rozległych gałęzi marketingu, stawiają także na rozmaite promocje startowe. Wszystko po to, aby stworzyć możliwie atrakcyjne warunki dla potencjalnego gracza.

bonusy bukmacherskie
Najpopularniejsze promocje u legalnych bukmacherów online

Bonus powitalny – po niego sięgamy najczęściej

Głównym bodźcem do założenia konta staje się zazwyczaj spotęgowanie wrażeń sportowych. Przygoda z zakładami zaczyna się od małych kwot, które ,,inwestujemy” przy okazji dużych imprez. Mistrzostwa Świata, Turniej Czterech Skoczni albo Igrzyska Olimpijskie to tylko niektóre z wydarzeń, na które patrzy cały świat.

Przy ich okazji oczywiście możemy liczyć na atrakcyjne bonusy. Jakie są rodzaje promocji bukmacherskich?

Z reguły typy bonusów powitalnych zależą od dedykowanego bukmachera. Niekiedy jest to zakład bez ryzyka, innym razem zwielokrotnienie depozytu albo darmowy zakład. Trzeba jednak wiedzieć, czym charakteryzuje się dany typ promocji. Oto zestawienie tych najbardziej popularnych, wraz z krótkim opisem.

Zakład bez ryzyka

W przypadku zakładu bez ryzyka często mamy do czynienia z mylną interpretacją. To kolejna nauczka, którą warto przyswoić przed wpłaceniem pieniędzy. Ta forma bonusu bardzo często posiada dodatkowe warunki, które pozwalają na ,,uwolnienie” gotówki. Prosty przykład? Jeżeli kwalifikujemy się do zakładu bez ryzyka i nasz kupon okaże się nietrafiony, nie zawsze wypłacimy pieniądze z powrotem.

Uwolnienie polega na obróceniu kwotą, którą przypisze się nam ponownie na konto. Musimy zwyczajowo kilkukrotnie obrócić środkami po danym kursie (wszystko zawiera regulamin). Bardzo atrakcyjne formy tej promocji pozwalają na natychmiastową wypłatę ,,w teorii przegranych środków”. Musi być to jednak napisane wprost w regulaminie. Zakłady bez ryzyka to rodzaje promocji bukmacherskich, po jakie sięgamy niezwykle często.

Bonus od wpłaty

Druga bardzo popularna metoda to podwajanie, potrajanie lub ogólne zwielokrotnianie naszych środków na koncie. Dzieje się tak po wpłaceniu funduszy na nasze konto. Warto umiejętnie podchodzić do tego typu benefitu. Niekiedy bonus jest przypisywany po uprzednim obrocie depozytem. Nie każdy na samym starcie spełni te wymagania.

„Dla mnie najlepszy bonus to dodatkowa kasa za depozyt, jeśli wpłacę u legalnego bukmachera eTOTO 500 PLN to drugie tyle dostaję w bonusie, dla mnie to czysty zysk.” – typer z betonline.net.pl

Bonusy od wpłaty pozwalają nam na grę większymi środkami. Nie są to atrakcje przygotowane wyłącznie dla początkujących miłośników sportu. Tzw. reload przysługuje czasami po zwyczajnej wpłacie na konto. Środki przed ich ostatecznym wypłaceniem. podlegają również obrotowi 

Darmowy zakład

Ostatni z najczęściej spotykanych to zakład darmowy. Może w tym momencie zapalić się w naszym mózgu czerwona lampka ,,jak to darmowy?”. I całkiem słusznie, ale podmioty oferujące zawieranie zakładów wzajemnych w ten sposób przyciągają najbardziej nieufnych klientów.

Darmowy zakład nigdy nie jest wysoki. Może to być kwota rzędu kilkunastu lub kilkudziesięciu złotych. Poza tym środki służą na zapoznanie się z mechanizmami obstawiania. Nie możemy ich wypłacić przed spełnieniem określonych wymogów. Inaczej prawdopodobnie każdy posiadałby konto w danej firmie, a inne rodzaje promocji bukmacherskich stałyby się zbędne.

Dlaczego więc korzystamy z tego dodatku? Nie wymaga od nas wkładu własnego. Oznacza to mniej więcej tyle, że możemy się ,,wypróbować” bez narażania na straty. Umiejętny dobór bonusów pozwoli większości na zapoznanie się z działaniem zakładów wzajemnych.

Poprzedni artykułE-sport w zakładach bukmacherskich
Następny artykułPZBUK — nowy legalny bukmacher
Darmowe promocje bukmacherskie do najlepszych bukmacherów online. Bonusy na start i bez depozytów. opisy i opinie o legalnych bukmacherach w Polsce. Legalne zakłady sportowe online.