Jak zacząć przygodę z typowaniem i obstawianiem zakładów? Jeśli zakładasz, że będziesz nadawał kupony w punkcie naziemnym STS-u, Fortuny czy innego dużego bukmachera po drugiej stronie ulicy, nie musisz niczego sprawdzać. Jeśli twój bukmacher oficjalnie reklamuje się w telewizji i widzisz jego logo w lokalu, w którym można wypełniać kupony, możesz mieć stuprocentową pewność, że i on, i ty robicie to legalnie. Najprawdopodobniej jednak wybierzesz zakłady przez Internet. W takim wypadku, zanim gdziekolwiek założysz konto, musisz sprawdzić, czy firma bukmacherska i jej serwis działają w Polsce zgodnie z prawem.

legalni bukmacherzy w polsce
Legalni bukmacherzy internetowi w Polsce

Nowelizacja ustawy hazardowej w Polsce

Od 2017 roku obowiązuje w Polsce Ustawa o grach hazardowych, która mówi wyraźnie, że na terenie Rzeczypospolitej Polskiej mogą prowadzić działalność wyłącznie podmioty z licencją od Ministerstwa Finansów. Publikuje ono stale listę podmiotów posiadających zezwolenie na przyjmowanie zakładów wzajemnych przez sieć Internet.

Jeśli założysz konto i zawrzesz zakłady na stronie firmy bukmacherskiej spoza listy, podczas transferu wygranej możesz trafić pod lupę Policji Skarbowej. Powód? Jesteś stroną transakcji z podmiotem, który nieprawnie stara się prowadzić działalność na terenie RP bez rozliczania się z fiskusem. Pamiętaj, że jeśli tylko korzystasz z urządzenia z polskim adresem IP lub operatorem twojej karty jest polska firma, wygrane na nielegalnym portalu są również nielegalne. Tłumaczenia typu „Oferta była po polsku” albo „Nie miałem świadomości” nie zdadzą egzaminu. By nie popaść w konflikt z prawem, przed rejestracją po prostu sprawdź listę na stronach MF.

sts bonus za darmo
Darmowy bonus bez depozytu w STS. Kod promocyjny: BETONLINE

Te adresy w sieci są legalne

Poniżej lista bukmacherów w Polsce, którzy prowadzą legalną działalność. W 2019 roku znalazło się na niej 14 firm:

 • Fortuna – www.efortuna.pl  
 • Milenium – www.milenium.pl 
 • Star-Typ Sport (STS) – www.sts.pl 
 • Totolotek – www.totolotek.pl 
 • e-Toto – www.etoto.pl 
 • forBET – www.iforbet.pl 
 • LVbet – www.lvbet.pl 
 • Totalbet – www.totalbet.pl 
 • BEM – www.betclic.pl (nieaktywny)
 • BetFan – www.betfan.pl (nieaktywny)
 • eWinner – brak
 • Typiko – brak 
 • Traf – www.traf-zw.pl 

Co dalej? Może być już tylko lepiej

Firmy z legalnej listy to więcej bezpieczeństwa i porządek prawny, ale druga strona medalu jest taka, że wciąż w naszym kraju nie ma wielkiego wyboru i konkurencji. Najbardziej znani legalni bukmacherzy w Polsce, prowadzący także punkty naziemne, STS, Fortuna, Totolotek, Milenium czy LVbet na razie spokojnie przyglądają się ruchom świeżych marek, które przyciągają graczy darmowymi bonusami bez depozytu na start i promocjami bukmacherskimi.

W rankingu bukmacherów internetowych również nie dzieje się specjalnie za wiele, ruchy między pozycjami zdarzają się sporadycznie, wszyscy oczekujemy aż licencję otrzymają kolejne zakłady bukmacherskie żeby wzmocnić konkurencję.

Nadal jednak brak wyraźnych ruchów na poziomie kursów czy zwiększonych ofert zakładów, a gdy trzeba odliczyć podatek, gracze powinni wzdychać za zwiększeniem listy legalnych bukmacherów w Polsce. Najnowsi legalni bukmacherzy to BetFan, eWinner i Typiko, na których start czekają wszyscy typerzy, i Traf, przeznaczony jedynie dla obstawiających wyścigi konne. Jedyny bukmacher z zagranicy to BEM z siedzibą na Malcie, operator serwisu betclic, swego czasu dość popularnego w Polsce.

W roku 2019 możemy tak naprawdę liczyć jedynie na kilkunaście serwisów bukmacherskich. Światowi liderzy, jak William Hill czy Bet365, jak na razie nie zdecydowali się dołączyć do grona dostępnych w naszym kraju firm bukmacherskich i dopóki tego nie uczynią, korzystanie z ich ofert oficjalnie pozostaje sprzeczne z prawem.

Poprzedni artykułRanking najlepszych w Polsce bukmacherów online
Następny artykułJak obstawiać sporty Amerykańskie u bukmachera?
Darmowe promocje bukmacherskie do najlepszych bukmacherów online. Bonusy na start i bez depozytów. opisy i opinie o legalnych bukmacherach w Polsce. Legalne zakłady sportowe online.