E-Sport czyli sport elektroniczny. Rywalizacja odbywa się w grach komputerowych. Zawodnikami są prawdziwi gracze którzy używając komputerów uczestniczą w turniejach online lub offline czyli tak zwanych lanach.

e-sport u bukmacherów
Zakłady bukmacherskie i obstawianie na e-sport

E-sport w zakładach bukmacherskich

Bukmacherzy oferują zakłady w e-sporcie w następujących grach:

-Counter Strike

-Overwatch

-Dota 2

-League of Legends

-Starcraft 2

-Rocket League

-King of Glory

-NBA 2k

-Hearthstone

-Call of Duty

-Fifa

-Fortnite

-Heroes of the Storm

-Starcraft Broodwar

-Rainbow Six

sts bonus za darmo
Darmowy bonus bez depozytu w STS. Kod promocyjny: BETONLINE

Legalny bukmacher STS bardzo silnie wspiera rozgrywki e-sportowe w Polsce. Jest sponsorem między innymi Polskiej ligi Esportowej. Są to rozgrywki w Counter Strike oraz League of Legends. Wspiera również niektórych profesjonalnych graczy jak innocent, transmisje najważniejszych eventów jak turnieje rangi major oraz portale informacyjne jak epicplayz lub Weszło Esport.

STS posiada osobną sekcje e-sport utworzoną specjalnie dla zakładów bukmacherskich. STS również bardzo często prowadzi zakłady live na zakłady e-sportowe.

„Bardzo się cieszymy, że co raz więcej bukmacherów dostrzega e-sport jako świetny sposób na promocję swojej marki i oferuje swoim graczom możliwość obstawiania sportów elektronicznych.” – typer z betonline.net.pl

TotalBet to kolejny bukmacher legalnie działający w Polsce, który nie tylko oferuje zakłady e-sportowe, ale również wspiera e-sport w Polsce. Wspierają między innymi turniej Games Clash Master turniej CS:GO rozgrywany w Gdyni.

Sponsorują również DD Esport blogera o tematyce e-sportowej. Oprócz standardowej oferty e-sportowej oferują również nie typowe zakłady specjalne.

Jedyny legalnie działający bukmacher w Polsce który nie oferuje zakładów bukmacherskich na wydarzenia e-sportowe to Totolotek.

E-sport jest uważany za największą przyszłość w gałęzi bukmacherskiej. Dzięki zakładom bukmacherskim turnieje e-sportowe zyskują dodatkowe finanse na nagrody dla uczestników. Zwiększają emocje związane z oglądaniem rozgrywek. Rywalizacja pomiędzy graczami w grach komputerowych skończyła być zwykłą zabawą pomiędzy kumplami, a urosła do międzynarodowej walki.

Profesjonalni gracze walczą o prestiż, uwielbienie wśród fanów oraz o ogromne pieniądze. Pule nagród w największych turniejach przewyższają 1 MLN dolarów.